Garmin Connect Mobile - Wielka Aktualizacja

Dziś firma Garmin zaskoczyła swoich użytkowników systemu Android aktualizacją aplikacji mobilnej. Aktualizacja nie dotyczy wyłącznie wyglądu, który znacząco poprawia graficznie aplikację, ale również wprowadza kilka znaczących zmian.

Wygląd i konfiguracja:
Po zainstalowaniu update Garmin Connect mobile, naszym oczom ukaże się zupełnie nowa aplikacja. Kolory biało niebieski zostały zastąpione czernią z kolorowymi akcentami, a sam interfejs zmienił się nie do poznania.
W pierwszym kroku musi przebrnąć przez proces konfiguracji. Do wyboru mamy tutaj pola, które będą wyświetlać się na ekranach głównych.

Przeglądanie treningów:
Pierwsza zmiana do której trzeba się będzie przyzwyczaić, dotyczy przeglądu podstawowego ekranu aplikacji. Zmienia się rozmieszczenie pól z widoku pełnoekranowego na ekrany, które przesuwamy w lewo lub w prawo, tak jak w smartfonie, a klikając w poszczególne pole otrzymamy szczegółowe dane.
Kliknięcie w poszczególną dyscyplinę powoduje wyświetlenie ostatniej aktywności, wraz z mapą, listą okrążeń i wykresami. Zwiększono również możliwości edycyjne dyscypliny przez opcje dodania sprzętu.

Niestety z pola poszczególnej aktywności, nie ma opcji przejścia do kolejnego treningu. aby to wykonać należy wejść do menu głównego co jest po prostu mało ergonomiczne, bo potrzeba na to 3 kroków. Zapomniano również o opcji powiększania wykresu, które mimo estetycznego wyglądu nie pozwoli na dokładne odczytanie wartości.
Kalendarz:
Opcji, której zdecydowanie brakowało w poprzedniej wersji aplikacji, był pełny widok kalendarza, w którym byłaby opcja podglądu nie tylko wykonanych treningów, ale również tych zaplanowanych, a luksusem byłaby również możliwość przeglądu opisu treningu. Tym razem Garmin stanął na wysokości zadania, bo kalendarz otrzymał pełną funkcjonalność i jest wykonany przejrzyście i estetycznie.
Analiza aktywności dziennej:
Dużym zmianom poddano również pole aktywności dziennej. Zmiany oprócz wyglądu, dotyczą podsumowań ujętych w interwale tygodniowym, miesięcznym lub rocznym. Dodatkowo do podsumowania przypisano dwa kolory wskazujące realizacje dziennego celu:
• pomarańczowy – zrealizowanie dziennego celu
• fioletowo-niebieski – niezrealizowanie dziennego celu

Analiza snu:
Zmianą poddano również pola analizy snu. Dostępne są dane w ujęciu tygodniowym postaci wygodnego wykresu, jak również szczegółowe informacje na temat poszczególnych dni z podziałem na fazy ruchliwości i głębokość snu.

Podsumowanie:
Ożywienie nowej aplikacji mobilnej może się podobać. Zmiana wyglądu, ale również wprowadzenie brakujących funkcjonalności wskazują na ciągły rozwój Garmin Connect Mobile. Kluczowym elementem jest dodanie brakującego kalendarza, na co wielu użytkowników tej popularnej aplikacji czekało. Zabrakło możliwości powiększania wykresów, a także jak to jest w przypadku Suunto, możliwości prostego tworzenia treningów za pomocą aplikacji mobilnej. Oczywiście można się przyczepić do jaskrawości kolorów, a także ergonomii, jednak ocenią użytkownicy na co dzień używający tej aplikacji. Nam zmiany się podobają i trzeba przyznać, że poszły one w dobrym kierunku.

źródło: www.goultra.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Test zegarka XIAOMI AMAZFIT PACE

Ból w pachwinie

Ból pięty